Sort by

Konstantinos has logged 159 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

1979
×
Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sun Seekers

Sun Seekers

1972
×
Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Murderers Are Among Us

The Murderers Are Among Us

1946
×
Edit this entry  
28
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Lucas

Lucas

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★½
Edit this entry  
09
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Edit this entry  
31
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
29
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry