• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Nobody

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Extraction

  • The Last Dance

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Anima

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Long Shot

  • The Professor and the Madman

    ★★½

  • Polar

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★

  • Roma

    ★★½

  • Tag

    ★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★½

  • Game Night

    ★★

  • Butterflies

    ★★★½

  • Enes Batur

    ★★★★★

  • The Post

  • Bright

    ★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • First Reformed

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • Okja

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★

  • Big Little Lies

    ★★★

  • Logan

    ★½

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Passengers

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Split

    ★★★

  • Lion

    ★★★

  • Arrival

    ★★½

  • War Dogs

    ★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Me Before You

    ★★½