• Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★★

  • SK8 the Infinity

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Holidate

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Noelle

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Hazbin Hotel

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Given

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Good Omens

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • After

    ★★

  • Hellboy

    ★★½

  • The Dirt

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★★

  • Stuber

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Polar

    ★★★★

  • Serenity

    ★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★