Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
05
Café Society

Café Society

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Butler: Book of the Atlantic

Black Butler: Book of the Atlantic

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jack White: Kneeling At The Anthem D.C.

Jack White: Kneeling At The Anthem D.C.

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
District 9

District 9

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hazbin Hotel

Hazbin Hotel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
Read the review Edit this entry