• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Kingdom of Silence

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Anelka: Misunderstood

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • The Painter and the Thief

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Spy

    ★★★

  • Beware of Children

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Fish

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Young Ahmed

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Take the Ball, Pass the Ball

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Exterior/Night

    ★★★★

  • El Pepe, A Supreme Life

    ★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • All or Nothing: Manchester City

    ★★★½

  • Who Is America?

    ★★★★

  • No Surrender

  • Mama's Boy

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • Girl

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★½

  • Dogman

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Yomeddine

    ★★★

  • Book Club

    ★★

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★★

  • In the Aisles

    ★★★★

  • Utøya: July 22

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★

  • Father Figures

    ★½