• Not Okay

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Lights, Like Angels, Flying

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Light Years

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Light Cemetery

  • No Time to Die

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

  • Parallel Mothers

  • He's All That

    ½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Friends: The Reunion

  • The Woman in the Window

    ½

  • North Hollywood

  • Save Ralph

  • The Fallout

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Puparia

  • Mank

    ½

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ½

  • Enola Holmes

    ½

  • We Are Who We Are

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ½

  • Nomadland

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • Mainstream

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Normal People

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Identifying Features

    ★★★½

  • Possessor

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • Spree

    ★★½

  • Miss Americana

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Little Women

    ★★½

  • Looking for Alaska