Sort by

kostiiss has logged 31 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Whip It

Whip It

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
The Lure

The Lure

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cat Listening to Music

Cat Listening to Music

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Edit this entry  
03
Drive

Drive

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Seances

Seances

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry