Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cheetah Girls: One World

The Cheetah Girls: One World

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paul

Paul

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Neighbors

Neighbors

2014
×
Edit this entry  
02
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Interview

The Interview

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Assassination of Trotsky

The Assassination of Trotsky

1972
×
Edit this entry  
10
17 Again

17 Again

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Paul

Paul

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry