Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Flatliners

Flatliners

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry