Keith has logged 22 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★½
Edit this entry  
22
Deadly Blessing

Deadly Blessing

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Get Hard

Get Hard

2015
×
Edit this entry  
16
The Boy in Blue

The Boy in Blue

1986
×
★½
Edit this entry  
15
Birdy

Birdy

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Cotton Club

The Cotton Club

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Racing with the Moon

Racing with the Moon

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dolittle

Dolittle

2020
×
½
Edit this entry  
10
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
The Legend of Boggy Creek

The Legend of Boggy Creek

1972
×
★★★
Edit this entry  
05
Sasquatch, the Legend of Bigfoot

Sasquatch, the Legend of Bigfoot

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry