RSS feed for Jabba
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Meet Wally Sparks

Meet Wally Sparks

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Death Ship

Death Ship

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Twister

Twister

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Fat Stone

The Big Fat Stone

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Peppermint

Peppermint

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Superman II: The Richard Donner Cut

Superman II: The Richard Donner Cut

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Triptyque

Triptyque

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Kidnap

Kidnap

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Darkman

Darkman

1990
×
Read the review Edit this entry  
28
The Object of My Affection

The Object of My Affection

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Armed and Dangerous

Armed and Dangerous

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Cheech & Chong's Next Movie

Cheech & Chong's Next Movie

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Breaking In

Breaking In

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
And Now for Something Completely Different

And Now for Something Completely Different

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Manufactured Landscapes

Manufactured Landscapes

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Atomic Homefront

Atomic Homefront

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The American President

The American President

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
White House Down

White House Down

2013
×
Read the review Edit this entry