Jabba has logged 107 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Yellowbeard

Yellowbeard

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Twister

Twister

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cell

Cell

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Contact

Contact

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Airport 1975

Airport 1975

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Green Slime

The Green Slime

1968
×
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captive State

Captive State

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
White Chicks

White Chicks

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
I Don't Want to Be Born

I Don't Want to Be Born

1975
×
Read the review Edit this entry  
12
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Sharkansas Women's Prison Massacre

Sharkansas Women's Prison Massacre

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Madman

Madman

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Birds of Prey

Birds of Prey

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Leprechaun 4: In Space

Leprechaun 4: In Space

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Modern Problems

Modern Problems

1981
×
Read the review Edit this entry  
18
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Tentacles

Tentacles

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Canadian Bacon

Canadian Bacon

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sphere

Sphere

1998
×
★★
Read the review Edit this entry