Sort by
  • 2022: The Year from Space

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★★½

  • Romesh Ranganathan: The Cynic

    ★★★

  • FIFA Uncovered

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Prey for the Devil

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★

  • The Sound of 007

    ★★★½

  • Smile

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • The Grand Tour: A Scandi Flick

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • Cyberpunk: Edgerunners

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • Bros

    ★★★½

  • Blonde

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Empire of Light

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Me Time

    ★★½

  • Fisherman's Friends: One and All

    ★★★

  • Day Shift

    ★★★½

  • All or Nothing: Arsenal

    ★★★½

  • Joyride

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Kendrick Lamar at Glastonbury 2022

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • We Cry Together

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Firestarter

    ★★½

  • Senior Year

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Return to Space

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★