Sort by

Kpower98 has logged 383 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

2020
×
Edit this entry  
31
Stick Man

Stick Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
One Man and His Shoes

One Man and His Shoes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paradox

Paradox

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pusher

Pusher

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bad Company

Bad Company

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Marshland

Marshland

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Entertainment

Entertainment

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Django

Django

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tag

Tag

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry