Krad54 has logged 355 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Learning to Fly: The World Champion Chicago Bulls Rise to Glory

Learning to Fly: The World Champion Chicago Bulls Rise to Glory

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
Read the review Edit this entry  
31
Donald Mohammed Trump

Donald Mohammed Trump

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
A Very Pink Christmas

A Very Pink Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fairly OddParents: School's Out! The Musical

The Fairly OddParents: School's Out! The Musical

2005
×
Read the review Edit this entry  
29
Live Comedy from the Laff House: Kevin Hart

Live Comedy from the Laff House: Kevin Hart

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Life-Size

Life-Size

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Larry Bird: A Basketball Legend

Larry Bird: A Basketball Legend

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
Read the review Edit this entry  
17
Cars 3

Cars 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
Barbie: Spy Squad

Barbie: Spy Squad

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Norm of the North: Keys to the Kingdom

Norm of the North: Keys to the Kingdom

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bugs Bunny's 3rd Movie: 1001 Rabbit Tales

Bugs Bunny's 3rd Movie: 1001 Rabbit Tales

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Water, Water Every Hare

Water, Water Every Hare

1952
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bugs Bunny/Road Runner Movie

The Bugs Bunny/Road Runner Movie

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Casper's Haunted Christmas

Casper's Haunted Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wind in the Willows

The Wind in the Willows

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wind in the Willows

The Wind in the Willows

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman

Batman

1966
×
Read the review Edit this entry  
02
Batman

Batman

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
Read the review Edit this entry  
01
My Little Pony: The Princess Promenade

My Little Pony: The Princess Promenade

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
My Little Pony: Equestria Girls - Legend of Everfree

My Little Pony: Equestria Girls - Legend of Everfree

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rio 2

Rio 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Thumbelina

Thumbelina

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Street Sharks: The Gene Slamming Begins

Street Sharks: The Gene Slamming Begins

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry