Krad54 has logged 141 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Charlie Brown Celebration

A Charlie Brown Celebration

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Big Bird in Japan

Big Bird in Japan

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Big Bird in China

Big Bird in China

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Hey Arnold! The Jungle Movie

Hey Arnold! The Jungle Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Michael Jordan: His Airness

Michael Jordan: His Airness

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Gumby's Christmas Capers

Gumby's Christmas Capers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Curious George Swings Into Spring

Curious George Swings Into Spring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Coraline

Coraline

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Little Pony: Equestria Girls: Friendship Games

My Little Pony: Equestria Girls: Friendship Games

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minions

Minions

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Land Before Time V: The Mysterious Island

The Land Before Time V: The Mysterious Island

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stuart Little 2

Stuart Little 2

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Disney Princess Sing Along Songs, Vol. 1 - Once Upon A Dream

Disney Princess Sing Along Songs, Vol. 1 - Once Upon A Dream

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Curious George 2: Follow That Monkey!

Curious George 2: Follow That Monkey!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It

It

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Curious George

Curious George

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Belle's Magical World

Belle's Magical World

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Swan Princess Christmas

The Swan Princess Christmas

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Green Lantern: Emerald Knights

Green Lantern: Emerald Knights

2011
×
★★
Read the review Edit this entry