• Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★½

  • The Rental

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • The Night House

    ★★★

  • Underwater

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • Mister America

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Banana Splits Movie

    ★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Zombie for Sale

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Halloween

    ★★★