Keith Aronson has logged 439 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2007
×
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Earth vs. the Flying Saucers

Earth vs. the Flying Saucers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Gore Gore Girls

The Gore Gore Girls

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Torso

Torso

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry