Keith Aronson has logged 41 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sex Drive

Sex Drive

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Network

Network

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Go in the Woods

Don't Go in the Woods

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Drive Thru

Drive Thru

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry