Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Prince

The Prince

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Terminal Island

Terminal Island

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Gambling Ghost

The Gambling Ghost

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Gunn

Black Gunn

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dagger of Kamui

The Dagger of Kamui

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sisu

Sisu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
White House Down

White House Down

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Substitute 2: School's Out

The Substitute 2: School's Out

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Astérix at the Olympic Games

Astérix at the Olympic Games

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lone Wolf

Lone Wolf

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
A Wrestling Christmas Miracle

A Wrestling Christmas Miracle

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Santa's Boot Camp

Santa's Boot Camp

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Joshua and the Promised Land

Joshua and the Promised Land

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sleepy Eyes of Death 1: The Chinese Jade

Sleepy Eyes of Death 1: The Chinese Jade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ninja, A Band of Assassins

Ninja, A Band of Assassins

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
House of Fury

House of Fury

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
OMG 2

OMG 2

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Dawn

Red Dawn

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nature of Nicholas

The Nature of Nicholas

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twice The Fun

Twice The Fun

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Puppet Master: Doktor Death

Puppet Master: Doktor Death

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Influencer

Bad Influencer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Subspecies V: Blood Rise

Subspecies V: Blood Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Last Foxtrot in Burbank

Last Foxtrot in Burbank

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rage of Honor

Rage of Honor

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Package

The Package

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Striking Distance

Striking Distance

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Golden Claws of the Cat Girl

The Golden Claws of the Cat Girl

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Running Out of Time

Running Out of Time

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Devil in the Flesh

Devil in the Flesh

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Violent City

Violent City

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Diggstown

Diggstown

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cleopatra Wong

Cleopatra Wong

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
C.A.T. Squad

C.A.T. Squad

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry