Krautsalat has logged 1,215 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Gutterballs

Gutterballs

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
VFW

VFW

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sunchaser

The Sunchaser

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Plan B

Plan B

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brannigan

Brannigan

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The General Line

The General Line

1929
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lost Bullet

Lost Bullet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★★½
Edit this entry  
21
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lava

Lava

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

1936
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Familie Bundschuh im Weihnachtschaos

Familie Bundschuh im Weihnachtschaos

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Debt Collectors

Debt Collectors

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Human Duplicators

The Human Duplicators

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sun Seekers

Sun Seekers

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A King in New York

A King in New York

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Angry Red Planet

The Angry Red Planet

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mississippi

Mississippi

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Eagle

Black Eagle

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Collision Course

Collision Course

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Shark Attack in the Mediterranean

Shark Attack in the Mediterranean

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Abraxas, Guardian of the Universe

Abraxas, Guardian of the Universe

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Green Berets

The Green Berets

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Santa with Muscles

Santa with Muscles

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
I due maghi del pallone

I due maghi del pallone

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Never Fear

Never Fear

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lionheart

Lionheart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry