Sort by

Krautsalat has logged 1,014 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avalon

Avalon

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We're Going to Eat You

We're Going to Eat You

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
C'est la vie!

C'est la vie!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Angel and the Badman

Angel and the Badman

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
School on Fire

School on Fire

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ernst Thälmann – Leader of the Working Class

Ernst Thälmann – Leader of the Working Class

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ernst Thälmann – Son of the Working Class

Ernst Thälmann – Son of the Working Class

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Slayer

The Slayer

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Spiral Staircase

The Spiral Staircase

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Born American

Born American

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wrong Blackmail

The Wrong Blackmail

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Christmas Grandpa

My Christmas Grandpa

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wrong Letter

The Wrong Letter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wrong Family

The Wrong Family

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
3 Scream Queens

3 Scream Queens

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
666: Teen Warlock

666: Teen Warlock

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Royal Christmas Ball

A Royal Christmas Ball

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Delivering Christmas

Delivering Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rich Little's Christmas Carol

Rich Little's Christmas Carol

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Ounce of Courage

Last Ounce of Courage

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Believe in Santa Claus

I Believe in Santa Claus

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Christmas Thieves

Christmas Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Blood Type: Blue

Blood Type: Blue

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mother of Tears

The Mother of Tears

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Guilt of Janet Ames

The Guilt of Janet Ames

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Born Reckless

Born Reckless

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Thief of Bagdad

The Thief of Bagdad

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stray Cat Rock: Delinquent Girl Boss

Stray Cat Rock: Delinquent Girl Boss

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry