Sort by

Krautsalat has logged 107 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sorum

Sorum

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Thousand Year-Old Fox

A Thousand Year-Old Fox

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sukkubus

Sukkubus

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hand

The Hand

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Porno Holocaust

Porno Holocaust

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghost Story

Ghost Story

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tatami

Tatami

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
You Are Not Doing Hard

You Are Not Doing Hard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Waiting

Waiting

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Click

Click

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hold

Hold

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Subspace

Subspace

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Atrophy Portraits III

Atrophy Portraits III

2020
×
★½
Edit this entry  
28
Daimajin

Daimajin

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man Appears

The Invisible Man Appears

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Monster

The Monster

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1913
×
Read the review Edit this entry  
25
To Hell with the Devil

To Hell with the Devil

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Man They Could Not Hang

The Man They Could Not Hang

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Djinn

Djinn

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Brain Freeze

Brain Freeze

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Are You Lonesome Tonight?

Are You Lonesome Tonight?

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Knocking

Knocking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ted K

Ted K

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Teddy

Teddy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Tenant

The Tenant

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Survivers

Survivers

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Shiny New World

Shiny New World

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Night of the Living Dicks

Night of the Living Dicks

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mr. James Is Dead.

Mr. James Is Dead.

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Koreatown Ghost Story

Koreatown Ghost Story

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Heart of Gold

Heart of Gold

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bubble

Bubble

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Aria

Aria

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
After Blue

After Blue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hard Hit

Hard Hit

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Feast

The Feast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sweetie, You Won't Believe It

Sweetie, You Won't Believe It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mosquito State

Mosquito State

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blood Conscious

Blood Conscious

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry