• The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Extraction

    ★★

  • The Decline

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Vaillancourt: Isn't It Beautiful

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Harriet

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • A Brother’s Love

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • We Are Gold

    ★★★½

  • The Mystery of Henri Pick

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Malevolent

    ★½

  • Venom

    ★★

  • Overlord

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • A Colony

    ★★★½

  • Green Book

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Natural Sweetness of Skin

    ★★★½

  • Anthropocene: The Human Epoch

    ★★★★

  • Greta

    ★½

  • The Predator

    ★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • Le nid

    ★★★½

  • Destroyer

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Mile 22

    ★★

  • The Meg

    ★★

  • 1991

    ★★★