Letterboxd — Your life in film

Forgotten username or password?

×
krazygal

krazygal

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for krazygal
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Remove filters
  • Custom posters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
    • Show films you’ve customized
    • Hide films you’ve customized
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show films with backdrop
    • Hide films with backdrop
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
    • Newest First
    • Earliest First
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Film Popularity
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • krazygal’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Any year
  • 2015
  • 2013
  • 2012
  • Any rating
  • No rating
  • Rating (or range)
    Drag to define range
  • John Wick

    John Wick 2014

    ★★★★★ Watched 01 Nov 2015

    Keanu Kicks plenty of ass

  • Robin Williams: Live on Broadway

    Robin Williams: Live on Broadway 2002

    ★★★★★ Rewatched 15 Aug 2015

    awesome stand up...R.I.P Robin x

  • Super Mario Bros.

    Super Mario Bros. 1993

    ★★½ Rewatched 03 Aug 2015

    Not great but Bob Hoskins gives it a little quality boost...

  • Mission: Impossible – Rogue Nation

    Mission: Impossible – Rogue Nation 2015

    ★★★★★ Watched 31 Jul 2015

    Awesome film with the Awesome Mr.Cruise..

  • Grindhouse

    Grindhouse 2007

    ★★★★ Rewatched 25 Jul 2015

    Great double-bill

  • Curse of Chucky

    Curse of Chucky 2013

    ★★★ Watched 24 Jul 2015

    Better than i thought...

  • Man of the Year

    Man of the Year 2006

    ★★★½ Watched 23 Jul 2015

    Entertaining comedy drama with a great performance from Robin Williams

  • Dumb and Dumber To

    Dumb and Dumber To 2014

    ★★★½ Watched 30 May 2015

    Enjoyed this a whole heap....plenty of funny moments to pass the time nicely.

  • Boyhood

    Boyhood 2014

    ★★★★★ Watched 24 Jan 2015

    Flipping Great

  • Gone Girl

    Gone Girl 2014

    ★★★★★ Watched 02 Feb 2015

    excellent. Highly Recommended

  • Guardians of the Galaxy

    Guardians of the Galaxy 2014

    ★★★★★ Rewatched 07 Feb 2015

    Love The Pratt

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    Anchorman 2: The Legend Continues 2013

    ★★★★½ Rewatched 20 Apr 2015

    im Blind!!!!

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 11

Review Tags

1
  • halloween movies
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
X
Threads
Facebook
Instagram
TikTok
YouTube

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Learn more about Pro
Select your preferred poster

Posters are sourced from TMDb and Posteritati, and appear for you and other members based on settings.