lib has logged 29 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Treehouse

Treehouse

2019
×
Edit this entry  
29
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★½
Edit this entry  
27
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Little Monsters

Little Monsters

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Noreen

Noreen

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
1985

1985

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry