• The Taming of the Shrewd

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • JJ+E

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Jolt

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Unholy

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Boss Level

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Pleasure

    ★★½

  • Censor

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★

  • Audrey

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★★½

  • Nocturne

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Fatman

    ★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★½

  • Lost Girls & Love Hotels

    ★★

  • The Secrets We Keep

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Night in Paradise

    ★★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½