• Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • No Exit

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • One Shot

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Antlers

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Small Engine Repair

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Trip

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Jolt

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • The Ice Road

    ★★

  • The Deep House

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • We Need to Do Something

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Phobias

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Coming Home in the Dark

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★

  • Below Zero

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • The Sadness

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Breach

    ★½

  • Monster Hunter

    ★★★