• Hustle

    ★★★½

  • The Alex Leyba Movie

    ★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Men

    ★★½

  • Senior Year

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • The Northman

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★

  • The Lost City

    ★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Windfall

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Fresh

    ★★

  • Scream

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Sing 2

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • Encanto

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★½

  • Malignant

    ★★★

  • King Richard

    ★★

  • Belfast

  • The Power of the Dog

    ★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • Vivo

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • In the Heights

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Khaite FW21

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • WandaVision

  • Education

    ★★★★★