• Star Wars Collection

  • Locke

    ★★★★

  • Drinking Buddies

    ★★★★

  • The Wolverine

    ★★★

  • Bhaag Milkha Bhaag

    ★★★★

  • World War Z

    ★★★

  • Fast & Furious 6

    ★★★½

  • Iron Man 3

    ★★★★★

  • Celluloid

    ★★★

  • Nee Ko Njaa Cha

    ★½

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Rise of the Guardians

    ★★½

  • Flight

    ★★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★½

  • Cloud Atlas

    ★★★½

  • Skyfall

    ★★★★★

  • Argo

    ★★★★

  • Looper

    ★★★½

  • Tears of Steel

    ★★★

  • The Paperboy

  • Marvel One-Shot: Item 47

    ★★★

  • Barfi!

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½

  • Dredd

    ★★★★½

  • Premium Rush

    ★★★½

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

    ★★★★★

  • The Bourne Legacy

    ★★★

  • The Expendables 2

    ★★★★

  • Total Recall

    ★★★½

  • Killing Them Softly

    ★★★

  • Interview with a Hitman

    ★½

  • The Punisher: Dirty Laundry

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • Cocktail

    ★½

  • Thattathin Marayathu

    ★★★

  • Ted

    ★★★½

  • Ustad Hotel

    ★★★

  • Katy Perry: Part of Me

    ★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • Brave

    ★★★½

  • Abraham Lincoln: Vampire Hunter

    ★★

  • Spirit

    ★★½

  • Rock of Ages

    ★★★

  • Safety Not Guaranteed

    ★★★★

  • Paperman

    ★★★★★

  • Prometheus

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Dictator

    ½

  • Piranha 3DD

    ½

  • The Avengers

    ★★★★★

  • The Lucky One

    ★★½

  • The Five-Year Engagement

    ★★

  • Safe

    ★★★½

  • 22 Female Kottayam

    ★★★½

  • Lockout

    ★★★

  • Battleship

  • American Reunion

    ★★

  • Get the Gringo

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★

  • Kahaani

    ★★★★½

  • Act of Valor

    ★★

  • John Carter

    ★★★

  • This Means War

    ★★

  • Safe House

    ★★★½

  • The Vow

    ★★★

  • Chronicle

    ★★★★

  • One for the Money

    ★½

  • Journey 2: The Mysterious Island

    ★★½