RSS feed for Krishers

Krishers has watched 18 dramatic films released in the 2010s.

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Sunset

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Wife

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Colossal

    ★★★★★

  • Hold On

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★

  • Inherent Vice

    ★½

  • Her

    ★★★½

  • The Master

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★