Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Welcome to Chippendales

Welcome to Chippendales

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Into the Deep

Into the Deep

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
You People

You People

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nanny

Nanny

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
House of Darkness

House of Darkness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Horns

Horns

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Emma

Emma

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Electra, My Love

Electra, My Love

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dawn Breaks Behind the Eyes

Dawn Breaks Behind the Eyes

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sick

Sick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barbarians

Barbarians

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Watcher

The Watcher

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★
Edit this entry  
14
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Death Spa

Death Spa

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Becky Sharp

Becky Sharp

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Identikit

Identikit

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Business Proposal

Business Proposal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
White Noise

White Noise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Jane Eyre

Jane Eyre

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
Edit this entry  
31
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Irma Vep

Irma Vep

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Amy

Amy

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Read prior review Edit this entry  
25
Mariah Carey: Merry Christmas to All!

Mariah Carey: Merry Christmas to All!

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Best Man Holiday

The Best Man Holiday

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry