Sort by

Kris has logged 482 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Successive Slidings of Pleasure

Successive Slidings of Pleasure

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Horizon Line

Horizon Line

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unhuman

Unhuman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mama

Mama

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
10x10

10x10

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Poser

Poser

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beast

Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Torn Hearts

Torn Hearts

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midnight

Midnight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Take Your Pills

Take Your Pills

2018
×
Edit this entry  
31
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Grimcutty

Grimcutty

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
To the Devil a Daughter

To the Devil a Daughter

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Final Rose

The Final Rose

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry