Sort by
  • Napoleon

    ★★★★

  • Tiger 3

    ★★½

  • Jigarthanda DoubleX

    ★★★★★

  • Japan

    ★★★★

  • Leo

    ★★★★½

  • Saw X

    ★★★½

  • The Creator

    ★★★½

  • Jawan

    ★★★★★

  • The Killer

    ★★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★

  • Heart of Stone

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

    ★★★★

  • Maaveeran

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Maamannan

    ★★★★★

  • Insidious: The Red Door

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • The Flash

    ½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★½

  • Fast X

    ★★★½

  • 2018

    ★★★

  • Ponniyin Selvan: Part II

    ★★★★★

  • Viduthalai: Part I

    ★★★★★

  • Dasara

    ★★★★

  • Air

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Late Night with the Devil

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Cocaine Bear

  • The Romantics

  • Creed III

    ★★★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★★

  • Pathaan

    ★★★★★

  • Past Lives

    ★★★½

  • Cassandro

    ★★★

  • Varisu

    ★★★★

  • A Man Called Otto

    ★½

  • Babylon

    ★★★

  • Nanpakal Nerathu Mayakkam

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Phone Bhoot

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Vikram Vedha

    ★★★★

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★★★

  • Naane Varuvean

    ★★★

  • Werewolf by Night

  • Vendhu Thanindhathu Kaadu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Natchathiram Nagargiradhu

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Thiruchitrambalam

  • Thallumaala

    ★★★★★

  • Laal Singh Chaddha

    ★★★

  • Raksha Bandhan

    ½

  • Darlings

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Shamshera

    ★★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★★