Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
King Creole

King Creole

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Viva Las Vegas

Viva Las Vegas

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Flash

The Flash

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: The Chase

Doctor Who: The Chase

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Asphyx

The Asphyx

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Boston Strangler

The Boston Strangler

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who: The Space Museum

Doctor Who: The Space Museum

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Who: The Edge of Destruction

Doctor Who: The Edge of Destruction

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghost Story

Ghost Story

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Who: The Crusade

Doctor Who: The Crusade

1965
×
Read the review Edit this entry  
19
Bride of the Monster

Bride of the Monster

1955
×
Read the review Edit this entry  
19
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Who: Kinda

Doctor Who: Kinda

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
Read the review Edit this entry  
12
The Queen of Spades

The Queen of Spades

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Who: The Web Planet

Doctor Who: The Web Planet

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hell Drivers

Hell Drivers

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Flesh and the Fiends

The Flesh and the Fiends

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry