Sort by

krista has logged 372 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Smart House

Smart House

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Awake

Awake

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dragons: Gift of the Night Fury

Dragons: Gift of the Night Fury

2011
×
★★
Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Edit this entry  
03
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Zenon: Z3

Zenon: Z3

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
Zenon: The Zequel

Zenon: The Zequel

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zenon: Girl of the 21st Century

Zenon: Girl of the 21st Century

1999
×
★★★
Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

2010
×
★★
Edit this entry  
08
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry