• Bad Trip

    ★★★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

  • We Can Be Heroes

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Canvas

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Mank

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Ammonite

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Work It

    ★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

    ★★★★★

  • Scoob!

    ½

  • Veneno

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

  • Possessor

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Mister America

    ★★★★

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Zoya Factor

    ★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★