Kris has logged 20 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry