Sort by
  • Graveyard Rats

    ★★★★

  • Lot 36

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★★★½

  • The Munsters

    ★★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★

  • V/H/S/99

  • Blonde

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Light & Magic

    ★★★★★

  • They/Them

    ½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★

  • X

    ★★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Marry Me

    ★★★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★★½

  • Resurrection

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ½

  • All Too Well: The Short Film

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • The Deep House

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • We Need to Do Something

    ★★★

  • Far from the Tree

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Meander

    ★★½