Sort by

Kristen has logged 110 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Second Act

Second Act

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dug's Special Mission

Dug's Special Mission

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
Read the review Edit this entry  
28
Purl

Purl

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Piper

Piper

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bao

Bao

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Float

Float

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Dug's Special Mission

Dug's Special Mission

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Piper

Piper

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Brink!

Brink!

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Crashing

Crashing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry