Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Crush

Crush

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love and Leashes

Love and Leashes

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ali Wong: Don Wong

Ali Wong: Don Wong

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stop and Go

Stop and Go

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mexican

The Mexican

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wild

Wild

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All My Life

All My Life

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fools Rush In

Fools Rush In

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Friendsgiving

Friendsgiving

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Under the Christmas Tree

Under the Christmas Tree

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saved!

Saved!

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pink Skies Ahead

Pink Skies Ahead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dancing Through the Snow

Dancing Through the Snow

2021
×
Edit this entry  
14
Let's Get Merried

Let's Get Merried

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry