Sort by

✨✨✨ noelle ✨✨✨ has logged 209 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Christmas Pact

The Christmas Pact

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Very Nutty Christmas

A Very Nutty Christmas

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Oath

The Oath

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Night School

Night School

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
XX

XX

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Landline

Landline

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry