Sort by

✨✨✨ noelle ✨✨✨ has logged 32 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Table 19

Table 19

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Come Swim

Come Swim

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Tale of Two Coreys

A Tale of Two Coreys

2018
×
½
Edit this entry  
09
32 Pills: My Sister's Suicide

32 Pills: My Sister's Suicide

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Am Elizabeth Smart

I Am Elizabeth Smart

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Light of the Moon

The Light of the Moon

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry