Sort by

✨✨✨ noelle ✨✨✨ has logged 147 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Christmas Reservations

Christmas Reservations

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Same Time, Next Christmas

Same Time, Next Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Christmas on the Bayou

Christmas on the Bayou

2013
×
★½
Edit this entry  
30
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Sweet Christmas Romance

A Sweet Christmas Romance

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Road Home for Christmas

The Road Home for Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Purl

Purl

2018
×
Edit this entry  
13
Float

Float

2019
×
Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trapped: The Alex Cooper Story

Trapped: The Alex Cooper Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pure

Pure

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
High Tension

High Tension

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
Excision

Excision

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry