Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Work It

Work It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Santa Girl

Santa Girl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★
Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tully

Tully

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Laramie Project

The Laramie Project

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
Crash

Crash

2004
×
Read the review Edit this entry  
26
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miss Representation

Miss Representation

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry