KYK has logged 607 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Bros

The Bros

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Love Affair(s)

Love Affair(s)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Family Viewing

Family Viewing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tchoupitoulas

Tchoupitoulas

2012
×
Edit this entry  
29
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Bronco

John Bronco

2020
×
Edit this entry  
28
Thirsty

Thirsty

2019
×
Edit this entry  
28
Moonlit Winter

Moonlit Winter

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cusp

Cusp

2021
×
Edit this entry  
26
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Merry Christmas Mr. Mo

Merry Christmas Mr. Mo

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vincent

Vincent

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bärbel and Charly

Bärbel and Charly

1994
×
Read the review Edit this entry  
22
Christmas U.S.A

Christmas U.S.A

1949
×
Edit this entry  
21
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Meanwhile

Meanwhile

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
It's My Turn

It's My Turn

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Seventh Code

Seventh Code

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Grass Is Greener

The Grass Is Greener

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Dreamz

American Dreamz

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Collective

Collective

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fat Choi Spirit

Fat Choi Spirit

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Walter Rodney: In The Sky’s Wild Noise

Walter Rodney: In The Sky’s Wild Noise

1983
×
Edit this entry  
13
Grenada: The Future Coming Towards Us

Grenada: The Future Coming Towards Us

1983
×
★★★★
Edit this entry  
12
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Vibrator

Vibrator

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry