KYK has logged 31 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Yellow Rose

Yellow Rose

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Days

Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Her Socialist Smile

Her Socialist Smile

2020
×
Edit this entry  
17
The Calming

The Calming

2020
×
Edit this entry  
17
The Inheritance

The Inheritance

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Nobody's Daughter Haewon

Nobody's Daughter Haewon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mutual Appreciation

Mutual Appreciation

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mulan

Mulan

2020
×
Edit this entry  
08
I WeirDO

I WeirDO

2020
×
Edit this entry  
07
They Say Nothing Stays the Same

They Say Nothing Stays the Same

2019
×
Edit this entry  
05
Four Adventures of Reinette and Mirabelle

Four Adventures of Reinette and Mirabelle

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Study in Choreography for Camera

A Study in Choreography for Camera

1945
×
Edit this entry  
03
Born Yesterday

Born Yesterday

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miami Rhapsody

Miami Rhapsody

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lovelife

Lovelife

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Compromising Positions

Compromising Positions

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Booty Call

Booty Call

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Le Franc

Le Franc

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry