Sort by

Kaleb has logged 536 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
DC Showcase: Adam Strange

DC Showcase: Adam Strange

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★★
Edit this entry  
13
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Edit this entry  
13
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
3022

3022

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★
Edit this entry  
06
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Altered Carbon: Resleeved

Altered Carbon: Resleeved

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Days of American Crime

The Last Days of American Crime

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Edit this entry