Sort by

Kaleb has logged 437 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Edit this entry  
30
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
½
Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★½
Edit this entry  
14
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry