Krommedijk has logged 254 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
David Bowie: Sound and Vision

David Bowie: Sound and Vision

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nothing Like a Dame

Nothing Like a Dame

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mission

The Mission

1986
×
★★★½
Edit this entry  
24
Watership Down

Watership Down

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Becoming Astrid

Becoming Astrid

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Agnes of God

Agnes of God

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Clinton

Clinton

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tintin and the Blue Oranges

Tintin and the Blue Oranges

1964
×
★★★
Edit this entry  
04
Tintin and the Mystery of the Golden Fleece

Tintin and the Mystery of the Golden Fleece

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Falcon and the Snowman

The Falcon and the Snowman

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Inquisitor

The Inquisitor

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Conspirator

The Conspirator

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
7 Days in Entebbe

7 Days in Entebbe

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
22 July

22 July

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Simple Story

A Simple Story

1978
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Reluctant Fundamentalist

The Reluctant Fundamentalist

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Edit this entry